top of page

Instalacje domofonowe i wideodomofonowe

Domofon został wynaleziony dla pełnej wygody i bezpieczeństwa mieszkańców domów jedno i wielorodzinnych, oraz na osiedlach zamkniętych. Zapewnia on komunikację pomiędzy domem, a osobą stojącą za bramą. Dzwonek do drzwi nie wymaga już wyjścia na zewnątrz, a nawet odpowiadania na wezwanie.

Dzięki kamerom jakie mają wideo-domofony, widzimy najpierw gościa, po czym uznając go za niepożądanego możemy nie ujawniać się. Pozwala to na komfort prywatności, nawet dla mieszkańców dużych osiedli i zachowanie pełnego bezpieczeństwa bez konieczności wynajmowania ochrony.

 

Domofony i wideodomofony chronią nas przed natrętnymi domokrążcami i akwizytorami. Do systemów domofonowych oferujemy Państwu systemy kontroli dostępu w pełnym zakresie, wraz z instalacjami alarmowymi i CCTV.

W naszym asortymencie posiadamy bogaty wybór sprzętu typu panele, słuchawki, moduły, kamery, które dostosowujemy indywidualnie do potrzeb klientów. Realizujemy inwestycje w domach jedno i wielomieszkaniowych gwarantując fachowe doradztwo w dziedzinie zapewnienia ochrony i bezproblemowej komunikacji między domem, a furtką.

 

 

789.png
56.png

Podstawowe różnice między wideofonami

Cechy na które warto zwrócić uwagę przy wyborze odpowiedniego dla nas systemu to przede wszystkim:

 • ilość paneli zewnętrznych (bramowych), które będziemy w stanie podłączyć jeżeli posiadamy obszerną działkę z więcej niż jednym wejściem lub w przypadku montażu w bloku wielorodzinnym posiadającym wejścia do budynku z dwóch stron.

 • ilość paneli wewnętrznych (monitorów lub unifonów), które będziemy mogli podłączyć w naszym systemie wideodomofonowym – także z funkcją interkomu co bywa bardzo praktycznym rozwiązaniem przy większych posiadłościach.

 • okablowanie ( rodzaj przewodów, ilość żył oraz ich przekrój uwzględniający odległość między panelem zewnętrznym i wewnętrznym co ma bezpośredni wpływ na jakość obrazu a także możliwość użytkowania wideodomofonu w ogóle.

Niektóre wideofony oprócz standardowych paneli wewnętrznych, posiadają także dodatkowe panele mobilne ze stacjami dokującymi umożliwiającymi ładowanie – przypominają telefony bezprzewodowe wyposażone w małe 2” ekrany.

55.png

Funkcjonalność dodatkowa Wideodomofonów.

Dostępne na naszym rynku wideodomofony posiadają bardzo bogatą funkcjonalność dodatkową:

 • możliwość podłączenia dodatkowych kamer umożliwiających podgląd naszej posiadłości z kilku miejsc, co bywa bardzo praktyczne w przypadku braku niezależnego systemu monitoringu.

 • zainstalowany moduł pamięci umożliwiający zapis różnych informacji podczas naszej nieobecności i późniejszego ich odtworzenia np. zdjęć osoby odwiedzającej nas podczas naszej nieobecności.
  Dodatkowo w zależności od zaawansowania poszczególne modele posiadają możliwość odtworzenia komunikatu z prośbą o pozostawienie wiadomości dla domowników a następnie wykonanie zapisu materiału video wraz z dźwiękiem bądź jedynie dźwięku.

 • przekazanie rozmowy na telefon – to bardzo praktyczna funkcja, którą jednak posiadają tylko wideofony „z wyższej półki”.
  W zależności od modelu, poszczególne wideofony posiadają wbudowany moduł obsługujący standardową linię telefoniczną bądź możemy zastosować dodatkowy moduł GSM.
  Wideofon taki, podczas naszej nieobecności, przy wywołaniu z panelu zewnętrznego automatycznie przekierowuje rozmowę na dowolny nr telefonu komórkowy przesyłając dodatkowo zdjęcie osoby, z która prowadzimy rozmowę, znajdującą się przed naszą posesją. Istnieje także możliwość przekierowania rozmowy telefon stacjonarny np. w naszym biurze.

 • dodatkowe przyciski funkcyjne dowolnego przeznaczenia, umożliwiające obok otwarcia furtki dodatkowo otwarcie bramy wjazdowej bądź włączenie dodatkowego oświetlenia w granicy posesji przy okazji odwiedzin po zmierzchu

 • dodatkowe wyjście wideo umożliwiające podgląd obrazu z wideofonu na telewizorze

 

Wideodomofony IP

Najnowocześniejszym rozwiązaniem na naszym rynku są Wideodomofony IP. Wideofony IP podłączamy do sieci internetowej, umożliwiają prowadzenie wideo-rozmowy z osobą stojącą przed naszą posesją z dowolnego miejsca na świecie, posiadając przy tym pełną funkcjonalność sterowania wideodomofonem. Możemy taki wideofon podłączyć również do systemu monitoringu wizyjnego cctv wzbogacając go o rejestrację dodatkowego obszaru naszej posiadłości.
Wideofon IP pozwala nam również z dowolnego miejsca uruchomić podgląd sprzed naszej posiadłości samodzielnie bez konieczności wywoływania połączenia z panelu bramowego oraz wiele więcej opcji.

bottom of page